Инструментът Magic Wand Tool е един от най-старите инструменти за избор във Photoshop. За разлика от други инструменти за избор, които избират пиксели в изображение въз основа на форми или чрез откриване на краищата на обект, Magic Wand избира пиксели въз основа на тон и цвят.

етапи на използване на "Magic Wand “, са разочаровани от работата му, т.к не може да контролира кои пиксели избира инструментът.

В този урок ще разгледаме инструмента първо на теория, а след това ще преминем към практически пример и ще се уверим, че "Magic Wand" е стар, но изключително полезен инструмент за избор.

Избор на магическа пръчка

Инструментът е в лентата с инструменти в същата група като инструмента за бърз избор. Трябва да щракнете с десния бутон върху „Бърз избор“ и да изберете „Вълшебна пръчка“:

В допълнение, инструментът може да бъде избран веднъж или два пъти (в зависимост от текущия ред в стека) чрез натискане на клавишната комбинация Shift+W, ако имате настройки по подразбиране.

Забележка. Препоръчвам да промените настройките по подразбиране на Photoshop и да промените избора на инструменти в кутията с инструменти само с клавиш на клавиатурата с една буква, без Shift. Как да направите това е обяснено тук.

Магията на магическата пръчка

Преди да преминем към практическия пример, нека да разгледаме теорията.

Например направих изображение, състоящо се от черно-бял градиент, разделен от едноцветна зелена хоризонтална ивица (зелената ивица е строго едноцветна, има цвят62bd77, получава се илюзията за нееднородност поради факта, че ивицата е разположена на градиентен фон ):

Както споменах, Magic Wand на Photoshop избира пиксели въз основа на тон и цвят. Когато щракнем върху точка в изображение с инструмента, Photoshop определя тона и цвета на тази точка и избира всички пиксели в изображението с подобни стойности на цвят и светлота.Това свойство прави Magic Wand най-добрият инструмент за избиране на области с плътен цвят.

Да кажем, че искам да маркирамцялатахоризонтална зелена лента. Всичко, което трябва да направя, е да щракна навсякъде върху лентата. Photoshop ще открие, че съм щракнал върху точка с този цвят и незабавно ще избере всеки пиксел в изображението, който има същия нюанс на зелено. Съгласете се, бързо и ефективно:

Толеранс за избор на подобни пиксели (Толеранс)

Избирането на зелени пиксели е лесно и ясно, тъй като изображението няма пиксели с подобен цвят. Сега да видим какво ще се случи, ако щракна върху един от пикселите в градиента. Ще натисна около половината над зелената лента. Малкият червен кръг показва къде съм щракнал:

Този път Photoshop е избрал целия диапазон от стойности на яркост, вместо да се ограничи само до онези пиксели, които имат точно същия тон и цвят като този, върху който щракнах. Защо се случи това? За да намерим отговора, трябва да погледнем лентата с опции, разположена в горната част на екрана. По-конкретно, на параметъра "Толерантност" (Толерантност):

Параметърът Tolerance казва на Photoshop колко може да се различава тона на избраните пиксели от тона на пиксела, върху който потребителят е щракнал. По подразбиране стойността на толеранса е зададена на 32, което означава, че Photoshop ще избере всички пиксели, които са със същия цвят като пиксела, върху който сме щракнали, плюс всички пиксели, които са по-тъмни или по-ярки до 32 нюанса.В случая с моя градиент, който съдържа общо 256 нива на яркост от чисто черно до чисто бяло, Photoshop избра целия спектър от пиксели от 32 нюанса под образеца до тези 32 нюанса над образеца.

Да видим какво ще се случи, ако увелича толерантността до 64 и опитам отново:

С тази настройка на два пъти оригиналната стойност на толеранса, ако щракна отново в същата част на градиента, Photoshop трябва да избере област два пъти по-голяма от последния път, тъй като ще включва всички пиксели, 64 нюанса по-ярки или по-тъмен от пробата, а не 32, както последния път:

Ами ако искам да избера само един конкретен нюанс на сивото? В този случай стойността на толеранса трябва да бъде зададена на 0, което ще каже на Photoshop да не включва никакви пиксели в селекцията, освен тези, които точно съвпадат по цвят и тон с пиксела, върху който щракнах:

Можете да зададете произволна стойност на толеранс от 0 до 255. Колкото по-висока е стойността, толкова по-широк ще бъде обхватът на избраните пиксели. Задаването на толеранса на 255 ще избере цялото изображение, така че обикновено се задава по-ниска стойност.

Съседни пиксели

Докато изследвахме използването на толерантността, може би сте забелязали нещо странно. Всеки път, когато щракнех върху градиента над зелената лента, Photoshop избираше определен диапазон от пиксели, но само върху градиента над зелената лента. Но е очевидно, че под ивицата има пиксели с абсолютно същия тон и цвят, защо тогава са били игнорирани от Photoshop и не са включени в селекцията?

Причината е свързана с друга важна опция в панела с опции - "Непрекъснати пиксели" (Contiguous), по подразбиране опцията е активирана.

С активирани съседни пиксели, Photoshop ще избере само онези пиксели, които са в рамките на допустимия нюанс и гама, дефинирани от настройката за толерантност исъседни един до друг и до точката, върху която е щракнал потребителят Всички пиксели, които са в обхвата на „Толеранс“, но отделени от точката, върху която потребителят е щракнал с пиксели извън обхвата на „Толеранс“, няма да бъдат включени в селекцията.

В моя случай долните градиентни пиксели, които бяха в диапазона „Толеранс“, бяха разделени от зелена лента и следователно бяха игнорирани. Нека да видим какво ще се случи, ако деактивирам опцията за съседни пиксели. Също така ще задам толеранса на 32:

Отново щракнах с "Magic Wand" в центъра на горния градиент и този път, заедно с горните пиксели, долните пиксели също са избрани, въпреки че са разделени от щракната точка с лента:

Допълнителни опции

Anti-alias„Толерантност“ и „Съседни пиксели“ са основните опции на Magic Wand, но има и други опции, които си струва да се отбележат.И така, "Магическата пръчка" избира пиксели и оттогава тези пиксели са с квадратна форма, нашата селекция може да има неравномерни назъбени ръбове, често наподобяващи стъпало. Photoshop може да изглади тези ръбове, като добави малко замъгляване на ръбовете, техника, която също се използва за изглаждане на букви в инструмента за текст и се нарича "анти-алиасинг" . В лентата с опции тази опция се нарича "Anti-Aliasing" и е активирана по подразбиране. В повечето случаи трябва да е активиран:

Sample All LayersОсвен това, по подразбиране, когато щракнете върху изображение с Magic Wand, той търси пиксели, за да избере само върху текущо активния слой. Това обикновено е, което искаме, но ако вашият документ съдържа множество слоеве и най-горният видим слой има големи прозрачни области и искате Photoshop да включи съдържанието на всички видими слоеве в селекцията, включете опцията Swatch от всички слоеве. » (Примерни всички слоеве) в лентата с опции.По подразбиране е деактивиран:

Използване на "Вълшебната пръчка" на практически пример: замяна на небето в снимка

Например, ще направя следната снимка, където искам да заменя небето:

Замяната на небето означава, че първо трябва да го избера. Както споменах по-рано, магическата пръчица е добра за големи селекции с плътен цвят, а небето има само лека промяна в тона, така че пръчката е идеална за избор на небе. Изберете този инструмент от лентата с инструменти, оставете всички параметрипо подразбиране (Tolerance32,Smoothingактивирани,Smoothдеактивирано, Проба от всички слоеведеактивирано). Кликнете върху горния ляв ъгъл на изображението:

Защото небето не е плътно синьо, а има по-тъмен нюанс в горната част на снимката, стойността на толеранс от 32 не беше достатъчна, за да покрие пълния диапазон от тонални стойности на небето, оставяйки голяма площ директно над сградите:

Добавяне на пиксели към избраната област с Magic Wand

Тъй като не успях да избера цялото небе при първия опит, можете да опитате да пресъздадете селекцията с по-висока стойност на толерантност. Но има по-лесен начин за решаване на проблема. Подобно на другите инструменти за селекция на Photoshop, Magic Wand има способността да добавя нови селекции към съществуващите.

За да добавите към селекцията, задръжте натиснат клавиша Shift и щракнете върху областта, която искате да добавите. В долния ляв ъгъл на курсора на инструмента ще се появи малък знак плюс ( + ), което показва, че инструментът е в режим на добавяне. В моя случай, с натиснат Shift, трябва да щракнете някъде в неизбраната област на небето:

И точно така Photoshop успя да добави останалата част от небето към селекцията. Две щраквания с "Magic Wand" върху изображението и цялото небе е избрано:

Сега, ако този слой е фоновият слой, трябва да го отключите и да натиснете клавиша Delete, за да изтриете пикселите, които са в избраната област, т.е. небе.

След това направете снимка на различен вид небе, прехвърлете я в текущия документ и я поставете в панела със слоеве под слоя със сгради. Резултат:

Но най-вече трябва да използвам пръчката заедно с други инструменти за избор, за да създавам сложни селекции.

Категория: