В тази статия ще разгледаме настройките и опциите за използване на стила Outer Glow.
Прилагане на стила Outer GlowКогато начинаещ потребител чуе името на стила "Outer Glow" , той автоматично приема, че този ефект е ограничен само до външна светлина. Всъщност можете да направите много повече от ефект на блясък с този стил.
Например, този стил може да се използва за създаване на падаща сянка от обект или за добавяне на външно щрихиране към обекти.
Диалогов прозорец
Диалоговият прозорец за стил на руски и английски Photoshop е показан по-долу.
Тук виждаме някои нови параметри, различни от тези, които сме виждали преди. Това са "Метод" (Техника), "Диапазон" (Диапазон) и "Трептене" (Тептене):
Режим на смесване
Режимите на смесване ви позволяват да зададете режима на смесване Outer Glow към слоя. Ако създавате ефект на сияние, Linear Dodge или Screen е добър, ако искате да създадете ефект като „външна сянка“, тогава е по-добре да използвате Linear Burn или Multiply "(Умножаване), ако създавате удар, тогава нормалният режим ще свърши работа.
Непрозрачност
Тази опция контролира прозрачността на външното сияние. Стойност от 0% го прави напълно прозрачен. тези. невидим, стойност 100% - напълно непрозрачен. Параметърът е напълно съвместим със същия в "Сенки" и други стилове на слоеве.
Шум
Тази настройка също е подобна на Shadows и други. Увеличаването на стойността на Noise добавя зърнистост към сиянието и може да се използва за създаване на ефекти на "светещ прах" .
Примерът показва левия текст със стойност на шума 0%, десния - 62%
Цвят и градиент
„Color“ ви позволява да промените цвета на сиянието. Ако радиобутонът е активиран за „Gradient“, тогава вашите възможности не се ограничават само до един цвят, с помощта на няколко градиентни цветове и преходи можете да създадете много сложни и абстрактни светещи ефекти:
Примерът показва оранжев цвят и градиент на дъгата:
Метод (Техника)
Падащият списък Method ни дава две различни опции за изобразяване (изобразяване) на сиянието, Soft и Precise. Методът „Мек“ ни дава по-органичен и естествен блясък с плавни преходи, замъгляване и заоблени ъгли, докато методът „Прецизен“ прави блясъка по-близък до формата на обекта, от който идва.
В следния пример можете да видите разликата между меките органични и прецизните методи:
Разпространение
Опцията "Swipe" променя намаляването на интензитета на сиянието линейно, или с други думи, променя начина, по който избледнява, когато се приближите до ръба.
Обикновено тази настройка се оставя на 0%, но ако имате нужда от остри ръбове на светлината, трябва да увеличите стойността й. Стойност от 100% дава остър ръб.
Фигурата показва стойностите на "Span" при 0 и 60%
Размер
Името на опцията говори само за себе си. Тази настройка ви позволява да промените размера на сиянието на стъпки от един пиксел.
Контур (Контур)
Контурите на формата ви позволяват да промените намаляването на блясъка към краищата в нелинеен режим. Като изберете различни профили на кривата, можете да получите различно затихване на блясъка. Прилагането на „Очертание“ може да бъде полезно, когато се опитвате да постигнете специфичен тип блясък или някакъв вид абстрактен ефект. Освен това полето за отметка Anti-Aliasing ви позволява да подобрите качеството на блясъка с много малко удар в производителността, така че препоръчвам винаги да го проверявате.
Фигурата показва какъв ефект може да има синусоидален контур:
Обхват
Параметърът "Range" е подобен на параметъра "Span" . Освен това ви позволява да контролирате намаляването на блясъка към ръба. По-ниска стойност ни дава силно сияние, докато по-висока стойност дава по-меко сияние.
Следният пример показва как стойността на Range влияе върху мекотата на светлината:
трептене
Докато "Обхват" е подобен на "Размах" , "Лукане" е подобен на "Шум" . Разликата е, че "Noise" създава прозрачност на съседни пиксели, използвайки нормалния (Normal) режим на смесване, докато "Wobbling" прави същото, но в режим на смесване, подобен на "Overlay" (Overlay).
Запазването и зареждането на стойности по подразбиране е същото като стила на слоя Shadows.