Стилът на слоя Inner Glow се използва по-рядко от други стилове, но това не губи значението си. Може да се използва, например, заедно със стила Embossed, за да създадете дълбочина или да добавите зърнест фон или засенчване към вашия дизайн. Можете също да го използвате, за да създадете леден ефект, да симулирате повърхност от гел и др.

Диалогов прозорец

Диалоговият прозорец за стил в руски и английски Photoshop е показан по-долу. Не се различава много от Outer Glow, но има нова опция за източник с опции Center и Edge:

Режим на смесване

Режимите на смесване ви позволяват да зададете режима на смесване на ефекта на сияние със слоя, към който се прилага. Ако създавате светещ ефект, тогава трябва да използвате режимите „Linear Dodge“ или „Screen“, ако искате да създадете засенчване, тогава е по-добре да използвате „Linear Burn“ или „Multiplication“ (Multiply) .

Както споменах по-горе, повечето от параметрите и настройките на "Inner Glow" са точно същите като в стила "Outer Glow" , така че относно параметритеOpacity (Непрозрачност), Цвят и градиент (цвят и градиент), метод (техника), плъзгане (разпръскване), размер (размер), контур (контур), обхват (обхват), трептене (трептене) прочетете на страницата с описание на този стил .

Има само един параметър, който отличава вътрешния блясък от външния и това е "Източникът" (Source).Има две опции за радиобутони, Center и Edge. При избрано „От центъра“ светлината идва от централната част на обекта и съответно при избрано „По краищата“ светлината идва от краищата на обекта:

Фигурата ясно показва разликата между различните видове източници на светлина:

Категория: